Przewodnik po transplantacji włosów

Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się nad przeszczepem włosów, czy też niedawno go przeszedłeś, prawdopodobnie chcesz dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać. Planując przeszczep włosów należy wziąć pod uwagę wiele kwestii, a sam proces może być przytłaczający. Oto przewodnik, który pomoże Ci zacząć.

ARTAS Metoda FUE

ARTAS to renomowany, wspomagany przez lekarzy, zrobotyzowany system przeszczepu włosów. Został zaprojektowany w celu zachowania mieszków włosowych przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka powstania blizn. Urządzenie robotyczne zwiększa również dokładność i szybkość zabiegu, umożliwiając pobranie ponad 2000 przeszczepów na godzinę.

System ARTAS wykorzystuje zaawansowane algorytmy do identyfikacji najlepszych przeszczepów z obszaru dawcy. Technologia ta pozwala na dokładne pobieranie i mapowanie jednostek pęcherzykowych. Minimalizuje również ryzyko nadmiernego pobrania przeszczepów włosów.

Zabieg jest mniej bolesny niż tradycyjna metoda pasków liniowych. ARTAS wykorzystuje wspomagane komputerowo ramię robotyczne do pobierania mieszków włosowych z obszaru dawczego. Eliminuje to również konieczność zakładania szwów lub wykonywania liniowego nacięcia. Blizny po zabiegu są praktycznie niewyczuwalne. Jest też mniej bolesny niż operacja usunięcia paska, a pacjenci mogą szybciej wrócić do normalnych zajęć.

ARTAS eliminuje również ryzyko i skutki uboczne tradycyjnej chirurgii przeszczepu włosów. Metoda ta radykalnie zmniejszyła efekty uboczne i stała się preferowaną metodą przeszczepu włosów.

Procedura ARTAS Robotic FUE jest minimalnie inwazyjna i zapewnia trwały, naturalny wygląd. System wykorzystuje robotykę i precyzję, aby pobierać włosy z niezwykłą dokładnością. System jest w stanie dostosować się do ruchu pacjenta, zachowując mieszki włosowe i dostosowując się do podskórnych zmian kąta nachylenia włosów.

ARTAS Robotic FUE to również jedyne na świecie urządzenie do pobierania włosów metodą FUE bez użycia rąk. Może ono dostosowywać się do ruchów pacjenta z prędkością 60 razy na sekundę. Procedura pozostawia obszar dawczy w naturalnym wyglądzie, z niewielkimi lub żadnymi bliznami. Może również pozwolić na dłuższe fryzury.

Ważne jest, aby przed poddaniem się zabiegowi skonsultować się ze specjalistą w zakresie odbudowy włosów. Zabieg może trwać kilka godzin lub nawet trzy dni, w zależności od liczby wymaganych przeszczepów. Ważne jest również stosowanie roztworu soli fizjologicznej klasy medycznej, aby pomóc utrzymać wilgotność nowo wszczepionych włosów.

Metoda ARTAS Robotic FUE to rewolucyjne rozwiązanie w dziedzinie przeszczepu włosów. Została zaprojektowana, aby zapewnić najbardziej naturalne rezultaty z niezrównaną precyzją. Oferuje poziom jakości, którego nie da się osiągnąć przy użyciu innych metod uzupełniania włosów.

Robotic FUE method

Niezależnie od tego, czy chodzi o całą głowę włosów, czy tylko o kilka pasm, ARTAS Robotic FUE to innowacyjny sposób na przywrócenie włosów bez konieczności przeprowadzania operacji. Dzięki technologii robotycznej ARTAS chirurg może przeprowadzić proces z precyzją i dokładnością.

System ARTAS wykorzystuje zaawansowany algorytm do pobierania mieszków włosowych z dokładnością do poziomu mikronów. Pozwala to na szybką rekonwalescencję i mniejszy ból podczas zabiegu. Jest to również metoda o bardziej naturalnym wyglądzie.

Zaletą systemu ARTAS jest również to, że nie pozostawia liniowej blizny w okolicy dawcy. Procedura eliminuje również konieczność zakładania szwów, dzięki czemu powrót do zdrowia jest szybszy. System jest również mniej bolesny niż tradycyjne metody FUE.

Ramię robotyczne usuwa zgrupowania mieszków włosowych bez uszkadzania otaczających tkanek lub włosów. Jest to ważne, ponieważ urządzenia typu hollow punch są znane z uszkadzania otaczających tkanek i włosów. Może to spowodować konieczność wykonania kolejnego zabiegu.

Ponadto, ramię robotyczne dostosowuje proces usuwania w trakcie jego trwania. Zapewnia to uzyskanie najlepszych możliwych przeszczepów.

System ARTAS minimalizuje również ryzyko nadmiernego pobrania przeszczepów włosów. Dzięki temu procedura jest mniej bolesna, a podczas rekonwalescencji pozostaje mniej blizn. Dzięki temu jest to lepsza opcja dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą uzyskać bardziej naturalnie wyglądającą linię włosów.

System ARTAS pomaga również uniknąć najczęstszego problemu w tradycyjnych zabiegach FUE – transsekcji. Technologia robotyczna ARTAS ogranicza transsekcję, a także potrafi precyzyjnie określić najlepsze przeszczepy z obszaru dawcy do przeszczepu.

System ARTAS jest również mniej bolesny niż tradycyjne procedury FUE. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz głowę pełną kręconych włosów. System pozwala również na układanie włosów i nie martwienie się o bliznę.

System ARTAS pozwala również zobaczyć efekty ilości i rozmieszczenia przeszczepów. Dzięki temu możesz zobaczyć, jak będzie wyglądała Twoja nowa linia włosów.

Ponadto system ARTAS może również pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom przeszczepów. Dzieje się tak, ponieważ system wykorzystuje precyzję robota, aby zapobiec uszkodzeniu włosów.

Metoda FUT

Podczas zabiegu przeszczepu włosów metodą FUT, z tyłu głowy pacjenta usuwany jest cienki pasek skóry podtrzymującej włosy. Następnie z tego paska wydzielane są pojedyncze mieszki włosowe i przenoszone w miejsce, które ich potrzebuje. W wyniku tego procesu można uzyskać pełną głowę włosów.

Pacjent może spodziewać się stosunkowo krótkiego okresu rekonwalescencji. Zazwyczaj wynosi on od 10 do 14 dni. Ten okres rekonwalescencji będzie zależał od liczby przeszczepów wymaganych w procedurze.

Istnieje wiele zalet metody przeszczepu włosów FUT. Najważniejszą zaletą jest to, że chirurg jest w stanie pobrać do 4000 jednostek mieszków włosowych w jednej sesji. Oznacza to, że pacjent nie musi przechodzić wielu operacji przeszczepu włosów, aby uzyskać pełną głowę włosów.

Inną zaletą procedury FUT jest to, że zapewnia ona bardziej naturalny wygląd. Pacjent jest w stanie mieć pełną głowę włosów z minimalnymi bliznami. W przeciwieństwie do procedury FUE, która tworzy setki małych blizn po nakłuciach, blizna po FUT nie jest widoczna przez wzrost włosów.

Metoda przeszczepu włosów FUE jest bardziej delikatna. W procedurze FUT chirurg używa skalpela do wycięcia fragmentu tkanki skóry głowy. To nacięcie może uszkodzić nerwy w obszarze dawcy. Nerwy te mogą powodować drętwienie lub przewlekły ból. Chirurg używa również szwów do zamknięcia rany.

W przeciwieństwie do procedury FUT, metoda przeszczepu włosów FUE nie wymaga golenia lub przycinania włosów pacjenta. Włosy są pobierane z obszaru dawcy i przeszczepiane w przerzedzone obszary skóry głowy.

Zarówno metoda FUT, jak i FUE wymagają znieczulenia miejscowego. Ponadto istnieje ryzyko nadmiernego krwawienia, które może spowodować niebezpieczny spadek ciśnienia krwi. Chirurg stosuje roztwór soli fizjologicznej, aby utrzymać jednostki pęcherzykowe w dobrym stanie do czasu przygotowania ich do przeszczepu.

Pacjent może mieć również otwartą ranę, która po zabiegu zostanie pokryta włosami. Przeszczepy są wprowadzane do obszaru biorcy za pomocą maleńkich nacięć.

Ponadto, w procedurze FUE wykorzystuje się bardziej zaawansowane urządzenie, które pobiera pojedyncze mieszki włosowe zamiast paska. Metoda ta jest bardziej skuteczna i wiąże się z mniejszą liczbą powikłań. Jest jednak również droższa.

Proces odzyskiwania

Posiadanie przeszczepu włosów może dać Ci pełniejszą głowę włosów i poprawić Twój wygląd. Należy jednak pamiętać, że proces ten może być nieprzyjemny. Należy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi przez lekarza, aby zwiększyć szanse na powrót do zdrowia.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po operacji wokół przeszczepów umieszczany jest opatrunek ochronny. Ma to na celu zapobieganie zakażeniom. Lekarz może również przepisać antybiotyki i środki przeciwbólowe, aby pomóc w powrocie do zdrowia po zabiegu.

Pierwsze trzy dni po operacji są krytyczne dla umocowania przeszczepów. W niektórych przypadkach może wystąpić łagodny obrzęk. Obrzęk zazwyczaj ustępuje po tygodniu. Należy unikać ekspozycji na słońce, ponieważ może ono uszkodzić mieszki włosowe, które jeszcze się nie zagoiły.

Po zagojeniu się nacięć lekarz może zasugerować stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym o SPF 30 lub wyższym. Należy również unikać pływania lub innych czynności, które mogłyby spowodować krwawienie lub uszkodzenie nacięć.

Specjalny szampon medyczny i krem nawilżający są również zalecane dla obszaru dawcy. Myj włosy codziennie przez co najmniej miesiąc po zabiegu. Pomoże to przyspieszyć proces gojenia i usunąć skorupy.

Po pierwszym tygodniu należy zacząć stosować balsam na okolice dawcy i biorcy. Balsam należy nakładać delikatnie i uważać, aby nie pocierać ani nie dotykać skorupek. Należy również używać czapki, aby chronić głowę.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy po zabiegu zaczną rosnąć nowe włosy. Po roku ostateczny wynik operacji jest zwykle widoczny. Rok po zabiegu, 90 procent rezultatów jest kompletnych.

Po roku można spodziewać się zauważenia grubszych włosów. Nowe włosy będą się stopniowo zagęszczać, a włosy odzyskają swój naturalny wygląd.

Po roku należy przesłać zdjęcia z pierwszego roku od przeszczepu włosów. Po zabiegu nie należy używać alkoholu ani palić papierosów przez co najmniej tydzień. Lekarz może również przepisać antybiotyki i leki wzmacniające dla nowych mieszków włosowych.

Kiedy będziesz gotowy, możesz wrócić do swoich normalnych codziennych zajęć. Większość pacjentów jest w stanie powrócić do pracy w ciągu kilku dni. Jednak proces gojenia może trwać do trzech tygodni.

Podobne tematy