Niechirurgiczne alternatywy dla operacji powiek

Pozbycie się luźnej skóry powiek wymaga zabiegu chirurgicznego znanego jako Blepharoplastyka. Istnieją jednak inne metody, które mogą pomóc w leczeniu powiek, które są uszkodzone. Należą do nich Thermage FLX oraz taśma na powieki.

Blepharoplastyka

Zastosowanie niechirurgicznej blepharoplastyki może być doskonałym rozwiązaniem dla wspólnych oznak starzenia się, takich jak obwisłe powieki, opuchlizna, drobne linie i cienie pod oczami. Zabieg ten jest często łączony z innymi niechirurgicznymi procedurami kosmetycznymi, takimi jak peelingi chemiczne lub laserowy resurfacing skóry. Zabiegi te często trwają mniej niż godzinę i oferują pacjentom świeże, nowe spojrzenie.

Przed wyborem blefaroplastyki należy porozmawiać z doświadczonym lekarzem o swoich możliwościach. Chociaż zabieg jest na ogół procedurą ambulatoryjną, może być konieczne zorganizowanie kierowcy, który zawiezie Cię na zabieg i z powrotem. Możesz również otrzymać leki, które pomogą złagodzić ewentualny ból.

Należy również przygotować się na ból pooperacyjny i zasinienia. Mogą zostać przepisane leki pomagające w uśmierzaniu bólu, a także mogą zostać podane leki znieczulające. Może również wystąpić obrzęk wokół nacięć. Siniaki zwykle zanikają w ciągu 10-14 dni, ale zanikające blizny mogą wymagać miesięcy.

Blepharoplastyka jest zabiegiem wykonywanym przez doświadczonego chirurga plastycznego. Wymaga zrozumienia architektury powiek i umiejętności artystycznych do wykonania. Lekarz będzie musiał również ocenić Twoje indywidualne problemy i określić, czy jesteś dobrym kandydatem do zabiegu.

Chirurgiczna blepharoplastyka polega na wycięciu i repozycjonowaniu nadmiaru tłuszczu i skóry. Można ją wykonać na obu powiekach. Chirurg musi również wiedzieć, kiedy wykonać zabieg, a kiedy połączyć go z innymi zabiegami.

Niechirurgiczna blefaroplastyka jest wykonywana za pomocą wstrzykiwanych wypełniaczy. Wypełniacze te są przeznaczone do podnoszenia obwisłych brwi, przywracania utraconej objętości i wypełniania zagłębień w dolnych powiekach. Może również zmiękczyć kurze łapki i zmarszczki w okolicy oczu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat niechirurgicznej blefaroplastyki, zadzwoń do dr Michele Green w Nowym Jorku pod numer 917-477-4997 w celu odbycia bezpłatnej konsultacji. Jest ona uznanym na całym świecie dermatologiem kosmetycznym z certyfikatem, który od 25 lat jest wybierany jako jeden z najlepszych lekarzy w Nowym Jorku.

Niechirurgiczna blefaroplastyka polega na połączeniu botoksu, wypełniaczy i innych niechirurgicznych zabiegów. Otrzymasz plan leczenia dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Thermage FLX

Wykorzystując energię o częstotliwości radiowej, Thermage FLX dostarcza głębokie, jednolite objętościowo ogrzewanie do głębokich, bogatych w kolagen warstw skóry. Energia ta stymuluje produkcję nowego kolagenu, który tworzy gładszy wygląd. Skóra kontynuuje produkcję kolagenu po sesji zabiegowej, zapewniając ciągłą poprawę.

Thermage to zatwierdzona przez FDA, niechirurgiczna i nieinwazyjna procedura leczenia zwiotczałej skóry. Może być stosowany do leczenia każdego obszaru ciała, na którym występują zmarszczki, wybrzuszona skóra i nierówna tekstura. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą osiągnąć gładszy wygląd bez operacji.

Podczas zabiegu, dostawca usług estetycznych trzyma małe urządzenie nad obszarem, który ma być poddany zabiegowi. Urządzenie podgrzewa skórę, a następnie ją chłodzi. Technika ta pozwala pacjentowi odczuwać ciepło bez uczucia dyskomfortu.

Thermage FLX działa na brwi, policzki i powieki. Może również zredukować opadające powieki i podgardle, a także marszczącą się skórę. Może być również stosowany do konturowania szyi i linii żuchwy.

Chociaż Thermage FLX jest ogólnie bezpieczny, są pewne rzeczy, o których należy pamiętać przed poddaniem się temu zabiegowi. Na przykład, osoby z rozrusznikami serca lub defibrylatorami nie powinny poddawać się tej procedurze. Nie jest to również bezpieczne dla osób, które niedawno miały umieszczone wypełniacze dermalne.

Ponieważ Thermage FLX jest zabiegiem niechirurgicznym, pacjenci mogą zazwyczaj wrócić do domu bezpośrednio po zabiegu. Mogą jednak wystąpić siniaki i obrzęki. Pacjenci mogą również odczuwać tymczasowe odrętwienie. Na szczęście wielu lekarzy podaje leki przeciwbólowe, które pomagają złagodzić te objawy.

W zależności od leczonego obszaru, większość pacjentów potrzebuje tylko jednej sesji zabiegowej. W niektórych przypadkach pacjenci muszą wracać na zabiegi podtrzymujące co 6-12 miesięcy.

Procedura ta może być wykonywana u osób o każdym kolorze skóry. Jednak ciemniejsze typy skóry przenoszą więcej melaniny, która może powodować trwałe blizny po oparzeniach. W takich przypadkach osobie o ciemnym typie skóry należy odradzić poddanie się zabiegowi.

Thermage jest również idealnym zabiegiem dla osób z luźną skórą, ponieważ ukierunkowany jest na obszary, które są generalnie trudniejsze do leczenia innymi metodami. Jeśli masz marszczącą się skórę lub zwiotczałą skórę na twarzy lub szczęce, Thermage może być odpowiednim zabiegiem dla Ciebie.

Taśma do powiek

Zastosowanie taśmy do powiek jako alternatywy dla blefaroplastyki to opcja, która może pomóc niektórym osobom z ptozą. Ten rodzaj taśmy to cienki, przezroczysty pasek, który podnosi i definiuje fałdę powieki. Jednak ma ona również pewne wady. Po pierwsze, może to być rozwiązanie tymczasowe. Po drugie, może podrażniać tkankę powieki. Wreszcie, może zagrażać zdrowiu przedniej części powieki.

W kilku badaniach sugerowano, że stosowanie taśmy do powiek może pogorszyć stan tkanki wokół powieki. Ponadto może prowadzić do mechanicznego ścierania rogówki. Może to nastąpić z powodu swędzenia lub z powodu kontaktu z innymi produktami kosmetycznymi.

Niektóre osoby mogą uniknąć tego typu otarć, stosując podwójny aplikator taśmy do powiek. Ponadto konwencjonalne kosmetyki do oczu, takie jak tusz do rzęs, mogą również powodować mechaniczne ścieranie rogówki.

Taśma na powieki jest popularna w niektórych krajach azjatyckich. Na przykład jest ona popularna w Korei. Jednak te marki taśm powiekowych nie są sformułowane w celu rozwiązania problemu ptosis. Niektórzy ludzie wolą również używać chirurgii powiek nad taśmą powiek.

W celu znalezienia nonsurgical alternatywy, niektórzy ludzie próbowali płynny klej. Podczas gdy płynny klej może stworzyć fałdę, która jest nietrwała, może maskować ptozę. Może również powodować suchość oczu. Kolorowe soczewki kontaktowe mogą również nasilić wiotkość skóry.

Zastosowanie podwójnej taśmy do powiek jest niechirurgiczną alternatywą dla blefaroplastyki. Taśmę umieszcza się 4 do 6 mm powyżej marginesu górnej powieki. Można go nosić przez osiem godzin dziennie. Jednakże, może upłynąć więcej czasu, zanim taśma stanie się klinicznie znacząca.

Wyniki tego badania sugerują, że im dłużej nosi się taśmę, tym bardziej znaczące klinicznie będą wyniki. Nadal jednak nie wiadomo, czy spowoduje to wzrost punktacji OSDI. W międzyczasie pacjenci muszą być świadomi potencjalnego ryzyka i konsekwencji stosowania podwójnej taśmy powiekowej.

W jednym z badań stwierdzono, że noszenie podwójnej taśmy powiekowej przez cztery tygodnie spowodowało zmniejszenie czasu rozpadu łez i zwiększenie zabarwienia spojówki. Wywołało ono również pytania dotyczące zmian krzywizny rogówki i wzorca mrugania.

Naprawa ptozy

Zastosowanie prawidłowej techniki naprawy ptozy może poprawić widzenie i zmniejszyć wygląd opadających powiek. Ptoza to stan powiek, w którym górna powieka jest podniesiona, a dolna opuszczona. Może być spowodowana przez szereg przyczyn, w tym wady wrodzone, choroby neurologiczne lub osłabienie mięśni.

Ptoza może być zdiagnozowana za pomocą badania powiek. Kiedy powieki są opadające, może to wpływać na widzenie peryferyjne i powodować przeszkody wizualne. Niektóre z przyczyn ptozy obejmują choroby neurologiczne i narośle, które obciążają powiekę. Jeśli ptoza występuje u małych dzieci, może spowodować trwałą utratę wzroku.

Operacja naprawy ptosis jest wykonywana w celu skorygowania problemu. Zabieg polega na dokręceniu jednego z mięśni powiek. Można to zrobić od wewnątrz powieki lub od strony skóry.

Operacja może być wykonana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Wybór znieczulenia zależy od rodzaju operacji i poziomu komfortu pacjenta. Operacja jest zwykle zakończona w ciągu 30 do 45 minut. Podczas procesu odzyskiwania pacjent zostanie poinstruowany, aby unikać kontaktu wzrokowego. On lub ona będzie również zalecane do korzystania z kropli do oczu, aby utrzymać oko smarowania.

Podczas operacji naprawy ptozy wykonywane jest cięcie w załamaniu powieki. Nacięcie to jest zazwyczaj ukryte po operacji. Chirurg używa silikonowej opaski do zaciśnięcia mięśnia. Zabieg może być wykonany dla jednej lub obu górnych powiek.

Oprócz zabiegu chirurgicznego konieczna jest również seria wizyt kontrolnych. Zaleca się, aby pacjent poddał się większej ilości odpoczynku, aby zwiększyć prawdopodobieństwo udanego powrotu do zdrowia. Lekarz może również przepisać leki do smarowania oka.

Czas trwania operacji naprawy ptozy zależy od rodzaju zabiegu chirurgicznego i anatomii pacjenta. W niektórych przypadkach, pacjenci mogą wymagać dodatkowych operacji, aby osiągnąć pożądane wyniki.

Operacja naprawy ptosis jest specjalistyczną procedurą, która wymaga wykwalifikowanego chirurga okuloplastycznego. Jest również bardziej skomplikowana technicznie niż inne operacje powiek.

Podobne tematy