Najczęstsze błędy w makijażu brwi

Czy jesteś artystą brwi, czy po prostu kimś, kto chce mieć idealne brwi, są pewne błędy, których powinieneś unikać.

Unikaj zbytniego wysuwania ogonków brwi

W przeciwieństwie do głupio wyglądających brwi, zadbane brwi mogą mieć duży wpływ na Twój wygląd. Poza wymaganym wyrywaniem, możesz rozważyć zastosowanie serum lub dwóch, lub kuracji opartej na białkach, aby stymulować wzrost włosów w brwiach. W celu uzyskania dodatkowych wskazówek możesz również skonsultować się z dermatologiem.

W tym czasie nie zapomnij o użyciu cienia do powiek lub różu do policzków, który jest o jeden lub dwa odcienie ciemniejszy od koloru Twojej skóry. Dzięki temu Twoja cera nie będzie wyglądała na zbyt wypłowiałą. Powinnaś również rozważyć użycie szpulki do mieszania makijażu, ponieważ usunie ona nadmiar pudru. Będzie ona również służyć jako czysta różdżka do tuszu do rzęs.

Pamiętając o powyższych wskazówkach, utrzymasz swoje brwi w ryzach i sprawisz, że będziesz wyglądać o wiele młodziej niż masz lat. Aby uzyskać dodatkowe wskazówki, sprawdź nasze artykuły na temat najlepszego makijażu oczu i co zrobić, jeśli masz zły przypadek trądziku. Jeśli chodzi o resztę twarzy, trochę witaminy A i E zrobi sztuczkę.

Nadużywanie kredki do brwi

Używanie kredki do brwi może być bardzo skutecznym sposobem na stworzenie naturalnego kształtu brwi. Ołówek pozwala tworzyć pociągnięcia przypominające włoski, aby wypełnić puste miejsca, a także dodać lekki cień do brwi. Jednak używanie ołówka do brwi może również prowadzić do powstania przerzedzonych brwi. Jeśli planujesz używać ołówka do brwi, powinnaś wybrać taki, który jest o cień jaśniejszy niż twoje rzeczywiste włosy w brwiach. Ciemna kredka sprawi, że Twoje brwi będą wyglądały nienaturalnie.

Należy również szukać ołówka do brwi, który ma cienką końcówkę. Jeśli masz rzadkie brwi, ołówek do brwi z cienką końcówką pozwoli Ci uzyskać bardziej precyzyjny, dokładny i naturalny wygląd. Jest to również dobry pomysł, aby spróbować ołówek do brwi, który ma załącznik szczotki. Są one pomocne w pielęgnowaniu włosów brwi, i może pomóc zmiękczyć pociągnięcia ołówka.

Kolejną zaletą korzystania z ołówka do brwi jest to, że nie musisz się martwić o swoje włosy brwi są uszkodzone. Większość ołówków zawiera woski i oleje, które są bezpieczne dla twoich włosów brwi. Niektóre ołówki mają plastikowe aplikatory twist-up, a inne mają pędzelek na jednym końcu. Podczas gdy niektóre ołówki muszą być ostrzone, inne nie. Możesz również kupić temperówkę do brwi, która może być pomocna w ostrzeniu ołówka.

Przy zakupie ołówka do brwi należy szukać takiego, który ma cienką końcówkę i jasny odcień. Jeśli masz siwe włosy, powinnaś wybrać ołówek, który ma jaśniejszy odcień niż Twoje włoski brwiowe. Możesz również użyć jasnobrązowej kredki i cienia do powiek w kolorze taupe, aby stworzyć naturalnie wyglądające, jasne brwi.

Możesz również zakupić szablon do brwi. Są to szablony wielokrotnego użytku, które mogą być używane do utrzymania istniejącego kształtu brwi. Są one dostępne w drobnych, średnich i pełnych rozmiarach. Pomogą Ci one osiągnąć idealny kształt, a także pomogą Ci uniknąć nadmiernego skubania brwi.

Możesz również znaleźć kredki do brwi, które są odporne na rozmazywanie i wodoodporne. Niektóre ołówki są również wyposażone w szpulki, które pomogą Ci wypielęgnować Twoje włoski.

Nakładanie błyszczyka na brwi

Używanie błyszczyka to świetny sposób na podkreślenie szminki. Błyszczyk nadaje również powiekom i kościom policzkowym połysk, dzięki czemu Twój wygląd nabierze dodatkowego blasku. Choć stosowanie błyszczyka może wydawać się kłopotliwe, istnieje kilka prostych kroków, które możesz wykonać, aby mieć pewność, że Twoje usta wyglądają jak najlepiej.

Po pierwsze, wybierz błyszczyk, który współgra z odcieniem Twojej skóry. Dzięki temu aplikacja błyszczyka będzie o wiele łatwiejsza. Ponadto, wybór błyszczyka, który pasuje do Twojego odcienia skóry może pomóc zapewnić, że kolor ust pozostanie na dłużej.

Następnie użyj aplikatora do nakładania błyszczyka. Najlepiej jest używać pędzelka do ust, a nie palca, ponieważ pędzelek pozwoli Ci na bardziej równomierne nałożenie błyszczyka. Możesz również użyć aplikatora z gąbki, jeśli nie masz aplikatora do błyszczyka.

Aby przygotować usta do nałożenia błyszczyka, powinnaś użyć peelingu do ust. Peeling do ust można kupić w lokalnej drogerii lub sklepie z artykułami kosmetycznymi. Możesz również użyć szczoteczki do zębów z miękkim włosiem, aby delikatnie wyszorować usta. Możesz również zastosować bezbarwny balsam do ust, który pomoże nawilżyć Twoje usta.

Na koniec użyj lusterka, aby sprawdzić, jak nakładasz błyszczyk. Lusterko pomoże Ci uniknąć pomyłki i zapewni, że stosujesz najbardziej efektywną aplikację z możliwych. Użyj również konturówki do ust, aby wyrównać fakturę ust i zapobiec spływaniu błyszczyka. Upewnij się również, że wybierasz konturówkę, która pasuje do koloru Twojej szminki. Dzięki temu kolor Twoich ust nie będzie rzucał się w oczy.

Na koniec, zastosuj puder do ust, aby poprawić trwałość błyszczyka. Ważne jest również, aby wybrać puder do ust, który jest odżywczy dla Twoich ust, dzięki czemu nie będzie ich odwadniał. Możesz również zmieszać go z kremem nawilżającym, aby uzyskać efekt rosy. Na koniec, upewnij się, że nakładasz go na usta, a nie na policzki, ponieważ będzie się on trzymał na skórze zamiast na ustach.

Podobne tematy