Jak przygotować się do operacji ust

Niezależnie od powodu, dla którego zdecydowałaś się na operację ust, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć przed, w trakcie i po zabiegu. W tym artykule przedstawimy Ci kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć. Porady te obejmują przygotowanie do operacji ust, czego można się spodziewać po zabiegu i co robić po nim.

Przygotowanie do zabiegu

Niezależnie od tego, czy rozważasz lifting ust czy ich powiększenie, ważne jest, aby przygotować się do zabiegu. Na przykład, należy nosić luźne ubrania i poduszkę do podparcia głowy. Dzięki temu będziesz czuła się bardziej komfortowo. Dobrym pomysłem jest również zażywanie leków na receptę, ponieważ mogą one zwiększyć ryzyko powikłań. Może być również konieczne zaplanowanie kontroli u lekarza, jeśli doświadczasz przedłużającego się bólu po zabiegu.

Podczas gdy możesz być pod znieczuleniem, ważne jest, abyś spożywał dużo wody przed i po zabiegu. Może być również konieczne noszenie okładów z lodu, aby zminimalizować obrzęk. Zdrowa dieta jest również kluczowa dla Twojego powrotu do zdrowia po zabiegu.

Istnieje wiele czynników, które należy rozważyć przed wykonaniem zabiegu powiększania ust, od rodzaju zabiegu do miejsca, w którym jest on wykonywany. Na przykład, lifting ust może być przeprowadzony w gabinecie chirurgicznym lub w wolnostojącej placówce ambulatoryjnej. Zabieg powiększenia ust nie jest zalecany dla pacjentów z aktywnymi infekcjami lub chorobami przewlekłymi w wywiadzie. Chirurg przeprowadzi wywiad medyczny i badanie fizyczne, aby określić zdolność do zabiegu.

Najlepszym sposobem na przygotowanie się do operacji powiększenia ust jest edukacja na temat tego, co wiąże się z zabiegiem. Na przykład, musisz być świadoma ryzyka związanego z laserowym powiększaniem ust oraz korzyści płynących z zastosowania znieczulenia miejscowego w celu zminimalizowania bólu pooperacyjnego. Powinnaś być również świadoma potencjalnych powikłań, takich jak siniaki i blizny. Poza tym, możesz chcieć zostawić prowadzenie samochodu zaufanemu członkowi rodziny lub przyjacielowi po operacji.

Najlepszym sposobem na przygotowanie się do liftingu ust jest unikanie forsownych ćwiczeń, takich jak bieganie czy pływanie, przez kilka godzin przed i po zabiegu. W rzeczywistości, najlepiej jest unikać spania na twarzy lub na łóżku przez co najmniej sześć godzin przed zabiegiem. Zapobiegnie to rozdarciu szwów w wargach. Należy również zadbać o delikatne mycie zębów i stosowanie delikatnego peelingu do ust.

Unikanie alkoholu po zabiegu

Podczas operacji warg alkohol może negatywnie wpłynąć na proces gojenia. Może powodować obrzęk, siniaki i powikłania. Podjęcie kroków w celu uniknięcia alkoholu po operacji warg sprawi, że okres rekonwalescencji będzie krótszy i pomoże Ci osiągnąć lepsze rezultaty.

Większość chirurgów plastycznych zaleca pacjentom powstrzymanie się od spożywania alkoholu przez okres co najmniej tygodnia przed i dwóch tygodni po zabiegu. Istnieją pewne wyjątki od tej reguły i być może trzeba będzie porozmawiać z chirurgiem, aby dowiedzieć się, kiedy najlepiej spożywać alkohol.

Jeśli masz zabieg, który obejmuje materiały iniekcyjne, powinnaś unikać picia alkoholu przez co najmniej 48-72 godziny przed wizytą. Alkohol może utrudnić zabieg i zakłócić działanie znieczulenia.

Jeśli musisz przyjmować leki przeciwbólowe, również musisz unikać picia. Mieszanie alkoholu z lekami przeciwbólowymi na receptę może spowodować problemy z sercem i inne komplikacje. Może to również prowadzić do stanu zwanego odstawieniem alkoholu, co może skomplikować Twój powrót do zdrowia. Jeśli nie jesteś w stanie uniknąć alkoholu po operacji warg, może być konieczne, aby szukać pomocy medycznej.

Jeśli miałeś zabieg, który wymagał znieczulenia ogólnego, być może będziesz musiał odczekać kilka tygodni zanim będziesz mógł pić alkohol. Jeśli miałeś zabieg, który wymagał znieczulenia miejscowego, powinieneś wstrzymać się od picia przez co najmniej tydzień.

Jeśli przyjmujesz leki przeciwbólowe na receptę, ważne jest, aby unikać alkoholu przez kilka dni po zabiegu. Alkohol zmniejszy Twoją tolerancję na ból, co może utrudnić proces gojenia. Zmniejsza również skuteczność Twoich leków.

Jeśli nie jesteś w stanie unikać alkoholu po operacji plastycznej, być może będziesz musiał szukać pomocy. Alkohol może powodować różne problemy, w tym problemy z sercem, utratę koordynacji, senność i nudności. Może również powodować krwawienie wewnętrzne.

Jeśli jesteś osobą intensywnie pijącą, powinieneś porozmawiać z lekarzem o bezpiecznym sposobie rzucenia palenia. Nagłe zaprzestanie może sprawić, że będziesz bardziej podatny na objawy odstawienia, co może prowadzić do przedłużonego pobytu w szpitalu lub zwiększonego ryzyka powikłań.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji po zabiegu

Stosowanie prawidłowych wskazówek dotyczących pielęgnacji po operacji warg może zapewnić szybki i łatwy powrót do zdrowia. Utrzymywanie warg w wilgoci i unikanie kontaktu z dużą ilością płynów jest bardzo ważne. Pierwsze kilka dni to czas na odpoczynek i umożliwienie wargom regeneracji. Najlepiej unikać ostrych, słonych i tłustych potraw. Ważne jest również unikanie zabiegów opalających, sauny i bezpośrednich strumieni wody.

Przez pierwsze kilka dni po operacji ust zaleca się stosowanie dobrego balsamu do ust, aby nie dopuścić do ich wysuszenia. Należy również unikać palenia papierosów i picia alkoholu, ponieważ może to zwiększyć ryzyko infekcji. Przyjmowanie tabletki z arniki może również pomóc w zminimalizowaniu obrzęku. Jeśli zauważysz skorupę lub skorupkę nad ustami, powinieneś ją zmyć za pomocą sterylnego płatka z gazą. Nie należy jej zrywać, gdyż spowoduje to wyrwanie głębszych tkanek i może spowodować utratę pigmentu.

Jeśli obawiasz się obrzęku, zasinienia lub zaczerwienienia, zaleca się unikanie ćwiczeń fizycznych i używania gorących płynów przez pierwsze dwa dni. Można również zastosować lód na usta, aby pomóc zmniejszyć ból i obrzęk. Lodu nie należy przykładać bezpośrednio do tego obszaru. Do picia najlepiej używać słomki. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących zaleceń pozabiegowych należy zwrócić się do wstrzykiwacza.

Po ustąpieniu obrzęku i zasinienia można rozpocząć nakładanie na usta produktów do powiększania ust. Produkty te mają za zadanie wypełnić drobne linie i zmarszczki wokół ust oraz przywrócić im kolor i kształt. Należy zaprzestać stosowania produktu po trzech tygodniach. Należy również unikać palenia przez pierwsze dwa tygodnie, ponieważ może to zwiększyć ryzyko infekcji.

Wypełniacze ust mają za zadanie uwydatnić usta poprzez dodanie im objętości. Zastrzyki mogą jednak powodować obrzęk i zaczerwienienie. Przez pierwsze dwa dni powinnaś unikać alkoholu, pikantnych potraw i gorących kąpieli. Po 24 godzinach obrzęk i zasinienie powinny ustąpić.

Podobne tematy