5 błędów w pielęgnacji skóry, które powodują zaskórniki

Kilka rzeczy może prowadzić do zaskórników. Należą do nich nie mycie twarzy dokładnie, nadmierne oczyszczanie, nadmierne suszenie i nie mycie zębów. Można też wycisnąć pryszcza, ale należy unikać nadmiernego złuszczania.

Unikanie nadmiernego złuszczania

Posiadanie nadmiernie złuszczonej skóry może być problemem. Nadmierne złuszczanie oznacza, że pozbawiasz skórę warstwy ochronnej. To sprawia, że skóra staje się podatna na działanie czynników zewnętrznych i może spowodować nagły wybuch trądziku.

Nadmierna eksfoliacja wpływa również na barierę lipidową na skórze. Ta bariera lipidowa służy jako bariera, aby utrzymać złe chłopaki na zewnątrz. Bariera ta składa się z martwych komórek skóry (korneocytów) i lipidów. Lipidy utrzymują te martwe komórki razem. Bariera utrzymuje również lipidy w równowadze, umożliwiając skórze utrzymanie zdrowego poziomu nawilżenia.

Gdy bariera lipidowa zostaje naruszona, skóra staje się bardziej podatna na wysuszenie i ściągnięcie. Może to również skutkować łuszczeniem się skóry i trądzikiem.

Objawami nadmiernej eksfoliacji mogą być podrażnienia, pieczenie i zaczerwienienia. Nadmierna eksfoliacja może również skutkować woskowym wyglądem skóry. Może to być mylone ze zdrowym blaskiem.

Aby zapobiec nadmiernej eksfoliacji, zachowaj ostrożność podczas wykonywania peelingu skóry. Pamiętaj, by stosować się do zaleceń producenta. Unikaj ostrych produktów, zwłaszcza tych z alkoholem lub substancjami zapachowymi. Wybierz produkt, który jest super-gent i nie pieni się.

Jeśli czujesz, że Twoja skóra jest zaogniona, przyłóż do niej chłodną ściereczkę. Złagodzi to uczucie pieczenia i zapobiegnie dalszemu powstawaniu stanu zapalnego. Możesz również zastosować krem z hydrokortyzonem, aby leczyć swędzenie i obrzęk.

Powinieneś również chronić swoją skórę przed dalszymi uszkodzeniami poprzez stosowanie filtrów przeciwsłonecznych. Słońce może również zakłócić naturalny proces złuszczania.

Nadmierne oczyszczanie może prowadzić do przesuszenia

Utrzymanie twarzy w czystości to jedno, ale używanie niewłaściwych produktów to drugie. Najlepszym sposobem jest stosowanie środków oczyszczających o lekko zasadowym odczynie. Używanie niewłaściwych środków czyszczących może prowadzić do suchej, pokrytej plamami skóry. Mądrze jest również unikać stosowania środków do czyszczenia poduszki.

Na rynku istnieje wiele produktów, które mogą wykonać to zadanie. Jednym z przykładów jest Real Barrier, który został nazwany przez ekspertów “najlepszym produktem do pielęgnacji skóry, jaki można kupić”. Wspomniany produkt jest dobrze sformułowany peeling do twarzy, toner i nawilżacz, który jest zarówno skuteczne i nietoksyczne. Produkt dobrze radzi sobie z oczyszczaniem skóry, pozostawiając ją bardziej miękką i elastyczną na długi czas. Najlepsze jest to, że jest dostępny w różnych zapachach, aby dopasować się do każdego rodzaju skóry i budżetu. Firma jest również dobrym źródłem odpowiedzi na pytania i oferuje darmowe próbki swoich bestsellerowych produktów. Używanie odpowiedniego peelingu do twarzy i toniku może sprawić, że Twoja skóra będzie czysta, miękka i elastyczna, a jednocześnie pomoże Twojemu portfelowi zaoszczędzić sporo pieniędzy. Firma produkuje również wiele innych produktów do pielęgnacji skóry, takich jak serum antyoksydacyjne, tonik i krem nawilżający. Produkty sygnowane przez firmę można kupić bezpośrednio na jej stronie internetowej lub w wielu domach towarowych i aptekach. Firma znana jest również z doskonałej obsługi klienta i zaangażowania w potrzeby swoich klientów.

Wyciskanie pryszczy

Niezależnie od tego, czy jesteś nastolatkiem czy dorosłym, wyciskanie pryszczy jest czymś, co większość ludzi robiło. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, dlaczego ta praktyka nie jest dobrym pomysłem i jak jej unikać.

Krosty powstają, gdy pory w skórze są zatkane olejem i martwymi komórkami skóry. Rozwijają się jako czerwone guzki z białą ropą. Jeśli ściśniesz pryszcza, może to spowodować pęknięcie pęcherzyka, przez co zainfekowana ropa może rozlać się na otaczającą skórę. Może to prowadzić do zakażenia i powstawania blizn.

Wycięcie pryszcza może również spowodować podrażnienie otaczającej go skóry. Może to prowadzić do powstania strupów i blizn, które mogą utrzymywać się przez miesiące lub lata w zależności od rodzaju skóry.

Istnieją sposoby, aby uniknąć wyciskania pryszczy, ale może być konieczna wizyta u dermatologa po profesjonalną pomoc. Niektórzy dermatolodzy oferują zastrzyki z kortyzonu, aby pomóc złagodzić ból i ciśnienie. Mogą również wykonać ekstrakcje, które usuwają pryszcza.

Możesz użyć ekstraktora zaskórników, który jest małym metalowym instrumentem z pętlą na końcu. Urządzenie to wypchnie zawartość zaskórnika na powierzchnię skóry.

Jeśli zamierzasz usunąć zaskórnik, powinnaś to zrobić dopiero po dokładnym umyciu i osuszeniu rąk. Możesz również użyć ciepłej ściereczki, która pomoże zmiękczyć skórę.

Jeśli masz skłonność do wyskakiwania zapalnych pryszczy, zwiększasz szansę na infekcję i blizny. Ryzykujesz również, że ropa zostanie wepchnięta głębiej do mieszka włosowego, co spowoduje większy stan zapalny.

Szczotkowanie zębów przed płukaniem

Używanie dobrej jakości szczoteczki i nitkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie może mieć znaczący wpływ na zdrowie jamy ustnej. Może to prowadzić do mniejszej liczby wizyt u dentysty i, co być może ważniejsze, zdrowszej linii dziąseł.

Mycie zębów to nie tylko nadawanie zębom blasku; może być również korzystne dla ogólnego stanu zdrowia skóry. Utrzymanie czystych i higienicznych zębów może być wyzwaniem, jeśli nie szczotkujesz ich często, ale regularna rutyna może pomóc Ci zapobiec próchnicy, chorobom dziąseł i innym dolegliwościom stomatologicznym. Posiadanie elektrycznej szczoteczki do zębów może pomóc usunąć więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna. Jeśli chcesz zachować lśniące zęby, powinieneś rozważyć użycie miękkiej szczotki.

Używanie szczoteczki do zębów z wbudowanym płynem do płukania ust również pomoże usunąć zalegającą płytkę nazębną. Możesz również użyć małej, skośnej szczoteczki do mycia języka i policzków. Aby utrzymać świeży zapach w ustach, używaj płynu do płukania ust o dobrym zapachu. Najlepszym sposobem jest mycie zębów dwa razy dziennie, a następnie stosowanie płynu do płukania ust rano i wieczorem. Będziesz zaskoczona efektami!

Dobry reżim pielęgnacji jamy ustnej może być trudny do trzymania się, ale kiedy już go ustanowisz, będzie wart wysiłku. Zostaniesz nagrodzony zdrowszymi zębami i dziąsłami oraz być może najlepszą skórą, jaką kiedykolwiek miałeś. Aby mieć zdrowe usta, możesz nawet rozważyć zmianę schematu pielęgnacji skóry na taki, który skupia się na pielęgnacji jamy ustnej.

Brak podwójnego oczyszczania

Stosowanie podwójnego oczyszczania to świetny sposób na zapewnienie pełnej czystości porów. Usuwa on zanieczyszczenia i nadmiar sebum, które mogą zatykać pory. Może również sprawić, że Twoja cera będzie wyglądać lepiej. Podwójne oczyszczanie może również pomóc Ci uniknąć podrażnień spowodowanych ostrymi środkami złuszczającymi.

Podwójne oczyszczanie nie zawsze jest konieczne. Jednak jeśli masz tłustą skórę, może to być dobry pomysł. Pomaga ono usunąć nadmiar oleju i sebum, a nawet może zmniejszyć widoczność zaskórników.

Możesz spróbować podwójnego oczyszczania rano. Jest to szczególnie pomocne, jeśli nosisz makijaż. Problem z chusteczkami do makijażu polega na tym, że nie usuwają one wszystkich śladów makijażu, więc możesz chcieć użyć olejku oczyszczającego, aby usunąć resztę.

Możesz również wykonać podwójne oczyszczanie wieczorem. Jest to szczególnie pomocne, jeśli stosujesz dużo makijażu lub filtrów przeciwsłonecznych. Podwójne oczyszczanie usunie filtr przeciwsłoneczny i pomoże lepiej działać Twoim kremom nawilżającym.

Możesz spróbować użyć pieniącego się środka oczyszczającego, aby usunąć ostatnie resztki makijażu. Pomocne jest również użycie bezzapachowego środka czyszczącego. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz wrażliwą skórę powiek. Stosując bezzapachowy produkt oczyszczający, wykonuj masujące lub okrężne ruchy wokół oczu.

Do usuwania nadmiaru oleju, filtrów przeciwsłonecznych i makijażu możesz używać olejowego środka oczyszczającego. Jeśli jednak masz skłonność do trądziku, powinnaś wypróbować środek oczyszczający bez oleju.

Podobne tematy