Portal dla kobiet które lubią być piękne. Znajdziesz tu informacje o pielęgnajci cery i włosów oraz opisy zabiegów medycyne estetycznej. Zapraszmy

Zapraszamy również na


ekobieta.pl Portal dla kobiet odważnych, chcących brać życie w swoje ręce. Zapraszamy do poczytania


O nas

Strona przeznaczona dla pięknych i tych, którzy pięknymi chcą być.
Na stronie można przeczytać o tym jak pielęgnować skórę, włosy, paznokcie i usta. Wiele praktycznych porad które pozwolą Ci być piękną co dzień.
redakcja@tylkopiekni.pl

Dodatkowo opisujemy zabiegi medycyny estetycznej. Jak wyglądają nowoczesne zabiegi które pozwalają cofnąć czas :)

sukienki numoco i makadamia

Psycholog i Psychiatra Lublin


Cera naczyniowa jest niezwykle problematyczna, zwłaszcza pod względem właściwej pielęgnacji. Powstawanie charakterystycznych i niezbyt estetycznych pajączków na twarzy może mieć różnorodne podłoże. Niezwykle ważnym czynnikiem okazuje się w tym przypadku uwarunkowanie genetyczne, ale to nie wszystko. Na skórę naczyniową olbrzymi wpływ ma również środowisko, a zwłaszcza działanie promieni słonecznych. Aby zadbać o cerę naczyniową, należy zwrócić uwagę na czynniki środowiskowe. Niezwykle ważna okazuje się zatem ochrona cery przed działaniem promieni słonecznych. Dotyczy to nie tylko pory letniej, lecz również okresu zimowego. Ważne, aby unikać korzystania z solarium, które w przypadku skóry naczyniowej okazuje się bardzo złym rozwiązaniem. Podobnie jest w przypadku sauny oraz długich i gorących kąpieli – tego również należy unikać.

Osoby z cerą naczyniową narzekają na jej zły wygląd zwłaszcza podczas zimy. Na niekorzystny wygląd tej cery wpływ ma przede wszystkim wiatr, niska temperatura, czy gwałtowne skoki tej temperatury. Celem odpowiedniej pielęgnacji skóry naczyniowej jest przede wszystkim wzmocnienie bariery naskórka, która będzie w stanie ochronić go przed działaniem czynników środowiskowych. W tym celu warto korzystać z preparatów wzbogaconych o substancje nawilżające skórę oraz uzupełniające lipidy naskórkowe. Należy pamiętać o stosowaniu odpowiednich filtrów słonecznych, które zabezpieczą naszą skórę przed działaniem promieniowania UVA oraz UVB.

Skóra naczyniowa jest niezwykle wrażliwa, w związku z czym wymaga bardzo delikatnej pielęgnacji. Należy korzystać z preparatów bezzapachowych i bezbarwnych. Kremy pielęgnacyjne do skóry naczyniowej powinny zawierać w swoim składzie takie substancje, jak: wyciąg z wiśni Barbados, miłorząb japoński, czy arnika górska. Warto podkreślić, iż substancje te posiadają właściwości uszczelniające naskórek oraz właściwości wzmacniające skórę.
Skóra naczyniowa wymaga również odpowiedniego podejścia do wykonywania codziennych zabiegów higienicznych. W ramach codziennego oczyszczania twarzy, należy korzystać z niezwykle delikatnych mleczek do demakijażu, czy delikatnych żeli myjących. Twarz powinno się spłukiwać letnią wodą. Do oczyszczania odpowiedni będzie również peeling enzymatyczny. Warto skorzystać również ze specjalnych maseczek dla skóry naczyniowej, oferowanych przez gabinet kosmetyczny kraków.

© Copyright tylkopiekni.pl All Rights Reserved. -- Regulamian -- Polityka prywatności