Portal dla kobiet które lubią być piękne. Znajdziesz tu informacje o pielęgnajci cery i włosów oraz opisy zabiegów medycyne estetycznej. Zapraszmy

Zapraszamy również na


ekobieta.pl Portal dla kobiet odważnych, chcących brać życie w swoje ręce. Zapraszamy do poczytania


O nas

Strona przeznaczona dla pięknych i tych, którzy pięknymi chcą być.
Na stronie można przeczytać o tym jak pielęgnować skórę, włosy, paznokcie i usta. Wiele praktycznych porad które pozwolą Ci być piękną co dzień.
redakcja@tylkopiekni.pl

Dodatkowo opisujemy zabiegi medycyny estetycznej. Jak wyglądają nowoczesne zabiegi które pozwalają cofnąć czas :)

sukienki numoco i makadamia

Psycholog i Psychiatra Lublin


Dermatologia korzysta z możliwości, jakie dają związki naturalnie występujące w ludzkim organizmie a których sztuczne wprowadzanie powoduje znaczące polepszenie wyglądu pacjenta. Jednym z takich związków jest kwas hialuronowy, który stanowi naturalny składnik macierzy międzykomórkowej ludzkiej skóry. Kwas ten wiąże wodę w skórze, dzięki czemu posiada ona sprężystość i zdrowy wygląd. Szacuje się, iż jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać do 250 cząsteczek wody.

W raz z wiekiem następuje utrata kwasu, co jest jedną z głównych przyczyn powstawania zmarszczek oraz utraty jędrnego wyglądu skóry.
Możliwe jest jednak zwiększenie poziomu kwasu poprzez podskórne zastrzyki wykonywana przez lekarza za pomocą bardzo cienkiej igły. Następuje wypełnienie zmarszczek oraz znacząca poprawy wyglądu skóry. Podanie dawki kwasu jest całkowicie bezpieczne gdyż jest to naturalny składnik występujący w miejscu, do którego zostaje wprowadzony.

Zabieg nie powoduje wystąpienia żadnych efektów uczuleniowych. Konieczne jest jedynie znieczulenie miejscowe a samo podanie kwasu zajmuje około 30min. Efekt podania kwasu jest widoczny praktycznie natychmiast a działanie utrzymuje się przez okres od 6 do 12 miesięcy w zależności od miejsca gdzie nastąpiła aplikacja oraz od naturalnego stężenia kwasu hialuronowego w organizmie. Okres, w jakim utrzymają się pozytywne skutki zabiegu zależy od przestrzegania zaleceń dermatologa. Intensywne opalanie może w znaczący sposób skrócić czas, w jakim będą widoczne pozytywne zmiany.

© Copyright tylkopiekni.pl All Rights Reserved. -- Regulamian -- Polityka prywatności