Portal dla kobiet które lubią być piękne. Znajdziesz tu informacje o pielęgnajci cery i włosów oraz opisy zabiegów medycyne estetycznej. Zapraszmy

Zapraszamy również na


ekobieta.pl Portal dla kobiet odważnych, chcących brać życie w swoje ręce. Zapraszamy do poczytania


O nas

Strona przeznaczona dla pięknych i tych, którzy pięknymi chcą być.
Na stronie można przeczytać o tym jak pielęgnować skórę, włosy, paznokcie i usta. Wiele praktycznych porad które pozwolą Ci być piękną co dzień.
redakcja@tylkopiekni.pl

Dodatkowo opisujemy zabiegi medycyny estetycznej. Jak wyglądają nowoczesne zabiegi które pozwalają cofnąć czas :)

sukienki numoco i makadamia

Psycholog i Psychiatra Lublin


Cera tłusta to utrapienie wielu ludzi. Sprawia ogromny problem, zwłaszcza w ramach codziennej pielęgnacji. Gabinet kosmetyczny kraków oferuje specjalne zabiegi pielęgnacyjne dla cery tłustej, pozwalające na poprawę jej wyglądu oraz kondycji. Do najbardziej popularnych i najczęściej wykonywanych zabiegów dla cery tłustej należy zaliczyć: peeling kawitacyjny z zastosowaniem ultradźwięków, mikrodermabrazję z biostymulacją laserową, czy peeling pirogronowy. Wszystkie wymienione powyżej zabiegi kosmetyczne pozwalają na uniknięcie zaczopowania się ujść gruczołów łojowych, a tym samym redukcję nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowych. Zastosowanie takich zabiegów pozwala na znaczne odświeżenie i zregenerowani skóry. Tym samym możliwa jest poprawa wyglądu oraz kondycji skóry.

Cera tłusta jest wynikiem nadczynności gruczołów łojowych. Bardzo często towarzyszą temu nieestetyczne i problemowe zmiany trądzikowe, a także związane z nimi liczne powikłania. Cera tłusta charakteryzuje się tym, że bardzo się błyszczy, jest słabo ukrwiona, ma widoczne rozszerzone pory oraz zaskórniki. Na cerę tłustą ogromny wpływ mają czynniki wewnętrzne, takie jak: stres, napięcia nerwowe, czy zaburzenia hormonalne.

W przypadku cery tłustej niezwykle ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja. Należy zadbać przede wszystkim o regularne i należyte oczyszczanie twarzy. W tym celu warto stosować specjalne żele myjące, toniki bezalkoholowe, czy delikatne oczyszczające emulsje. Cera tłusta, wbrew pozorom, powinna być także odpowiednio nawilżana. Odpowiednia pielęgnacja to jedno. Ważne są także zabiegi kosmetyczne, które w znacznym stopniu przyczyniają się do poprawy wyglądu i kondycji takiej cery.

Jednym z podstawowych zabiegów wykonywanych w ramach pielęgnacji cery tłustej jest mikrodermabrazja z biostymulacją laserową. Taki zabieg ma na celu przede wszystkim wygładzanie cery, jej odświeżenie oraz zregenerowanie. Po zabiegu skóra staje się bardziej elastyczna, ma ładniejszy kolor i jest pozbawiona rozszerzonych porów oraz zaskórników. Innym polecanym zabiegiem jest tak zwany peeling kawitacyjny z zastosowaniem ultradźwiękowego masażu. Taki zabieg pozwala na dokładne oczyszczenie twarzy i zredukowanie nadmiaru sebum. Z kolei peeling pirogronowy działa przeciwzaskórnikowo, reguluje produkcję sebum i przyczynia się do zmniejszenia tłustości skóry.

© Copyright tylkopiekni.pl All Rights Reserved. -- Regulamian -- Polityka prywatności