Portal dla kobiet które lubią być piękne. Znajdziesz tu informacje o pielęgnajci cery i włosów oraz opisy zabiegów medycyne estetycznej. Zapraszmy

Zapraszamy również na


ekobieta.pl Portal dla kobiet odważnych, chcących brać życie w swoje ręce. Zapraszamy do poczytania


O nas

Strona przeznaczona dla pięknych i tych, którzy pięknymi chcą być.
Na stronie można przeczytać o tym jak pielęgnować skórę, włosy, paznokcie i usta. Wiele praktycznych porad które pozwolą Ci być piękną co dzień.
redakcja@tylkopiekni.pl

Dodatkowo opisujemy zabiegi medycyny estetycznej. Jak wyglądają nowoczesne zabiegi które pozwalają cofnąć czas :)

sukienki numoco i makadamia

Psycholog i Psychiatra Lublin


Zima to taka pora roku, podczas której dokładna pielęgnacja naszej urody okazuje się niezbędna. Działające wówczas warunki atmosferyczne mogą negatywnie wpływać na stan naszej skóry oraz włosów. Musimy więc szczególnie pamiętać o regularnym nawilżaniu, a także natłuszczaniu skóry, o filtrach UV, o właściwym doborze kosmetyków w trakcie tej pory roku. Konieczne jest stosowanie odpowiedniego kremu do twarzy. Zaleca się używanie kremów bardziej tłustych, koniecznie zawierających filtr przeciwsłoneczny. Musimy pamiętać, że zimą także narażeni jesteśmy na zbytnie działanie promieni słonecznych. Kremy powinny zawierać substancje ochronno-odżywcze, a więc wazelinę, witaminę E, ceramidy i tym podobne. Dla cery suchej i wrażliwej odpowiedni będzie krem tłusty. dla cery tłustej i mieszanej natomiast należy wybrać krem półtłusty. Skóra wokół oczu także potrzebuje tłustej ochrony podczas zimy.

Co najmniej dwa razy w tygodniu powinno się nakładać maseczki nawilżające oraz odżywcze. Przyczynią się one do odbudowania warstwy lipidowe naskórka, pozwolą także na jego regenerację oraz zatrzymanie wody w skórze. Kosmetyki powinny zawierać niezbędne witaminy: A, E, D, K. Oprócz skóry twarzy, wyjątkowej pielęgnacji potrzebują także nasze usta, Aby nie były one zbyt suche i popękane, powinniśmy mieć zawsze pod ręką pomadkę ochronną z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Konieczna jest także odpowiednia ochrona naszych dłoni - są one bowiem narażone na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. warto zakupić krem do rąk zawierający mocznik. Powinniśmy zaopatrzyć się w krem do rąk na dzień oraz krem do rąk na noc.

© Copyright tylkopiekni.pl All Rights Reserved. -- Regulamian -- Polityka prywatności