Portal dla kobiet które lubią być piękne. Znajdziesz tu informacje o pielęgnajci cery i włosów oraz opisy zabiegów medycyne estetycznej. Zapraszmy

Zapraszamy również na


ekobieta.pl Portal dla kobiet odważnych, chcących brać życie w swoje ręce. Zapraszamy do poczytania


O nas

Strona przeznaczona dla pięknych i tych, którzy pięknymi chcą być.
Na stronie można przeczytać o tym jak pielęgnować skórę, włosy, paznokcie i usta. Wiele praktycznych porad które pozwolą Ci być piękną co dzień.
redakcja@tylkopiekni.pl

Dodatkowo opisujemy zabiegi medycyny estetycznej. Jak wyglądają nowoczesne zabiegi które pozwalają cofnąć czas :)

sukienki numoco i makadamia

Psycholog i Psychiatra Lublin


Ze względu na nasz wiek skóra naszego ciała jest w różnej formie i w inny sposób się starzeje. Im jesteśmy starsi, tym więcej zabiegów pielęgnacyjnych potrzebuje skóra, by dobrze wyglądać. Warto więc dobierać stosowane przez na kosmetyki do twarzy do wieku. Pamiętajmy jednak, że na kondycję skóry wpływa także nasz sposób życia, uprawiane bądź nie sporty, sposób żywienia, stosowane używki (kawa, papierosy, alkohol).

Skuteczny krem do twarzy to przede wszystkim kosmetyk dobrze dobrany. Liczy się nie tylko funkcja, jaką spełnia, ale także wiek, do jakiego jest przeznaczony. Oto grupy wiekowe, do jakich kierowane są kremy oraz składniki jakie niezbędne są skórze w tym przedziale czasowym.

Do dwudziestu pięciu lat skóra jest naturalnie jędrna i zdrowa. Właściwie nie wymaga większej pielęgnacji. Do trzydziestki wystarczy oczyszczanie skóry, nawilżanie. Ważna jest w każdym wieku ochrona skóry przed promieniami UV.

W przypadku trzydziestolatków sprawa zaczyna się komplikować. Konieczny jest już krem przeciw zmarszczkom, ponieważ na twarzy widoczne zaczynają być pierwsze bruzdy i kurze łapki. Dobrze tez wprowadzić do pielęgnacji kremy pod oczy. Niedobrze jest jednak kupować kremów do skóry starszej. Może to wyrządzić więcej szkody niż dać pożytku.

Po czterdziestce skóra wymaga już dużych nakładów pracy. Kosmetyki powinny odbudowywać i tworzyć nowe powiązania kolagenowe. Konieczne jest nie tylko nawilżanie, ale i dodatkowe odżywianie. Wato zacząć odrębne kremy na dzień i noc.

Dla osób 50+ przeznaczone są kosmetyki mocno regenerujące. Zaleca się stosowanie kremów z retinolem, koenzymem Q10, kwasem hialuronowym.

© Copyright tylkopiekni.pl All Rights Reserved. -- Regulamian -- Polityka prywatności