Portal dla kobiet które lubią być piękne. Znajdziesz tu informacje o pielęgnajci cery i włosów oraz opisy zabiegów medycyne estetycznej. Zapraszmy

Zapraszamy również na


ekobieta.pl Portal dla kobiet odważnych, chcących brać życie w swoje ręce. Zapraszamy do poczytania


O nas

Strona przeznaczona dla pięknych i tych, którzy pięknymi chcą być.
Na stronie można przeczytać o tym jak pielęgnować skórę, włosy, paznokcie i usta. Wiele praktycznych porad które pozwolą Ci być piękną co dzień.
redakcja@tylkopiekni.pl

Dodatkowo opisujemy zabiegi medycyny estetycznej. Jak wyglądają nowoczesne zabiegi które pozwalają cofnąć czas :)

sukienki numoco i makadamia

Psycholog i Psychiatra Lublin


Cellulit zwany także pomarańczową skórką to złe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Pojawia się zazwyczaj, gdy wchodzimy w okres dojrzewania. Wyglądem przypomina właśnie skórkę pomarańczy – skóra jest nierówna, ma pagórki i dołki widoczne na pierwszy rzut oka lub dopiero po naciśnięciu na skórę. Zależy to od stadium choroby. Sposoby leczenia są różne. Obejmują odpowiednią dietę, kosmetyki, zabiegi i sposoby domowej walki.

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków antycellulitowych w różnym przedziale cenowym. Niezależnie od tego, jaki środek wybierzemy konieczne jest regularne jego stosowanie. Wśród kosmetyków są kremy, żele, serum, które należy wklepywać w skórę kilka razy dziennie. Dobrze jest też masować skórę po wmasowaniu kremów. Można także stosować specjalne masażery. Część balsamów posiada takie wbudowanie w opakowanie. Dzięki nim pozwalamy dotrzeć kremowi głębiej.

Oprócz dostępnych w sklepach kosmetyków możemy tworzyć swoje własne i sięgać po metody domowe walki z cellulitem. Pomocny okazać się może peeling wykonany z kawy i cukru. Wystarczy do zaparzonych fusów dodać cukier i oliwę i masujemy tym wybrane części ciała. Przydatne będą maseczki, np. kawowa, z bluszczu czy aloesu. Dobrym sposobem jest wykorzystywanie do walki z cellulitem wody – branie pryszniców na zmianę zimnych i gorących. Dla relaksu możemy masować uda, ręce czy brzuch z wykorzystaniem olejków, gotowych kosmetyków lub domowych. Na noc możemy wysmarować strategiczne części ciała maścią kamforową i owinąć je folią spożywczą lub ręcznikiem, która rozgrzeje skórę i wzmoże pocenie.

© Copyright tylkopiekni.pl All Rights Reserved. -- Regulamian -- Polityka prywatności