Portal dla kobiet które lubią być piękne. Znajdziesz tu informacje o pielęgnajci cery i włosów oraz opisy zabiegów medycyne estetycznej. Zapraszmy

Zapraszamy również na


ekobieta.pl Portal dla kobiet odważnych, chcących brać życie w swoje ręce. Zapraszamy do poczytania


O nas

Strona przeznaczona dla pięknych i tych, którzy pięknymi chcą być.
Na stronie można przeczytać o tym jak pielęgnować skórę, włosy, paznokcie i usta. Wiele praktycznych porad które pozwolą Ci być piękną co dzień.
redakcja@tylkopiekni.pl

Dodatkowo opisujemy zabiegi medycyny estetycznej. Jak wyglądają nowoczesne zabiegi które pozwalają cofnąć czas :)

sukienki numoco i makadamia

Psycholog i Psychiatra Lublin


Aktualnie istnieje wiele urządzeń, bez których ciężko wyobrazić sobie normalne życie. Trudno jest uwierzyć, że kiedyś ludzie musieli radzić sobie bez ich pomocy. Wśród takich urządzeń można wymienić na przykład lasery. Są one obecnie bardzo szeroko wykorzystywane w wielu dziedzinach. Szczególne zasługi mają w medycynie oraz w kosmetyce. Mówiąc o nich uwzględnia się wszystkie istniejące teraz rodzaje laserów. Warto zatem zwrócić uwagę na różne typy tych właśnie urządzeń. Najpierw jednak należy wskazać możliwe kryteria ich podziału. Ze względu na generowaną energię dzieli się lasery na wysokoenergetyczne i niskoenergetyczne. Te pierwsze są stosowane przede wszystkim w chirurgii do niszczenia niepożądanych tkanek. Drugie natomiast wykorzystuje się podczas diagnostyki i terapii, na przykład nowotworów. Kolejny podział dotyczy mocy emitowania. W tym przypadku lasery dzieli się na te o małej mocy (wydzielające energię od 4 do 5 mW), średniej mocy (energia od 6 do 500 mW) oraz dużej mocy (wydzielające energię ponad 500mW).

Następny podział laserów uwzględnia źródło ich promieniowania. Wyróżnia się lasery gazowe, w których materiałem aktywnym jest dwutlenek węgla lub hel i neon. Kolejna grupa to lasery ciekłe, na przykład barwnikowe lub helowate. Następny typ to lasery oparte na ciele stałym. Ostatni rodzaj to lasery półprzewodnikowe, gdzie główną rolę pełni dioda z arsenku glinu. Istnieje jeszcze podział dotyczący sposobu, w który energia jest dostarczana do tkanek. Wyróżnia się zatem lasery działające ciągle oraz lasery, wysyłające impuls promieniowania do tkanek. Temat ten jak widać jest dość złożony. Żeby go zrozumieć potrzebna jest odpowiednia wiedza z różnych dziedzin nauki. Ilość występujących aktualnie laserów jest bardzo duża i nie sposób dokonać ich jednoznacznego podziału. Można jednak stwierdzić to, co łączy różne ich typy. Jest to możliwość ich pozytywnego wykorzystania. To właśnie lasery umożliwiają leczenie różnych chorób, a także są bardzo przydatne w poprawie wyglądy skóry.

Na zabiegi depilacji laserowej zapraszamy do Instytutu Medycyny Estetycznej - MEDestetis

instytut medycyny estetycznej medestetis

© Copyright tylkopiekni.pl All Rights Reserved. -- Regulamian -- Polityka prywatności