Portal dla kobiet które lubią być piękne. Znajdziesz tu informacje o pielęgnajci cery i włosów oraz opisy zabiegów medycyne estetycznej. Zapraszmy

Zapraszamy również na


ekobieta.pl Portal dla kobiet odważnych, chcących brać życie w swoje ręce. Zapraszamy do poczytania


O nas

Strona przeznaczona dla pięknych i tych, którzy pięknymi chcą być.
Na stronie można przeczytać o tym jak pielęgnować skórę, włosy, paznokcie i usta. Wiele praktycznych porad które pozwolą Ci być piękną co dzień.
redakcja@tylkopiekni.pl

Dodatkowo opisujemy zabiegi medycyny estetycznej. Jak wyglądają nowoczesne zabiegi które pozwalają cofnąć czas :)

sukienki numoco i makadamia

Psycholog i Psychiatra Lublin


W przypadku cery wrażliwej odpowiednio wykonane zabiegi pielęgnacyjne okazują się niezwykle ważne. Skóra ta bowiem charakteryzuje się tym, że jest niezwykle delikatna, a przede wszystkim skłonna do alergii i wszelkich podrażnień. Na cerze wrażliwej bardzo często pojawiają się plamki i zaczerwienienia. Negatywny wpływ na taką cerę ma środowisko, zwłaszcza działanie mrozu, upału, wiatru i śniegu. W pielęgnacji cery wrażliwej niezwykle ważną rolę odgrywają specjalne, ochronne preparaty, które mają bardzo delikatne działanie, nie powodujące podrażnień i uczuleń. Pielęgnacja to także odpowiednio dobrane i fachowo wykonane zabiegi kosmetyczne. W tym celu warto skorzystać z profesjonalnych usług oferowanych przez gabinet kosmetyczny.

Cechą charakterystyczną cery wrażliwej jest przede wszystkim to, że w wyniku działania czynników zewnętrznych, bardzo często jest ona szorstka i niemiła w dotyku. Stan tej cery bardzo często pogarsza się w wyniku palenia papierosów, zbyt częstego mycia twarzy oraz używania nieodpowiednich kosmetyków. Głównym zadaniem pielęgnacji cery wrażliwej jest odbudowanie jej warstwy ochronnej. W przypadku cery wrażliwej bardzo ważne jest stosowanie odpowiednich kremów nawilżających, a także kosmetyków zapewniających doskonałą ochronę przed promieniowaniem słonecznym, a także mrozem i wiatrem. W kremach do cery wrażliwej powinny znajdować się zatem takie składniki, jak: ekstrakt z rumianku, witamina E, olejek jojoba, masło shea, olejek mineralny oraz gliceryna.

Dla cery wrażliwej pomocne okażą się peelingi, zwłaszcza: migdałowe, kawitacyjne oraz pirogronowe. Dobrym zabiegiem będzie również mezoterapia, podczas której stosuje się preparaty stworzone na bazie witaminy C, aminokwasów, czy rutyny. Dobrym zabiegiem będzie również wygładzanie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego. Zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych przyczynią się do wzmocnienia odporności skóry oraz poprawy stanu cery wrażliwej. Warto korzystać z takich zabiegów, gdyż są one wykonywane przez osoby wykwalifikowane, posiadające duże doświadczenie zawodowe i znające się na poszczególnych typach cery.

© Copyright tylkopiekni.pl All Rights Reserved. -- Regulamian -- Polityka prywatności