Portal dla kobiet które lubią być piękne. Znajdziesz tu informacje o pielęgnajci cery i włosów oraz opisy zabiegów medycyne estetycznej. Zapraszmy

Zapraszamy również na


ekobieta.pl Portal dla kobiet odważnych, chcących brać życie w swoje ręce. Zapraszamy do poczytania


O nas

Strona przeznaczona dla pięknych i tych, którzy pięknymi chcą być.
Na stronie można przeczytać o tym jak pielęgnować skórę, włosy, paznokcie i usta. Wiele praktycznych porad które pozwolą Ci być piękną co dzień.
redakcja@tylkopiekni.pl

Dodatkowo opisujemy zabiegi medycyny estetycznej. Jak wyglądają nowoczesne zabiegi które pozwalają cofnąć czas :)

sukienki numoco i makadamia

Psycholog i Psychiatra Lublin


Najlepiej wykonać maseczkę na twarz w trakcie wieczornej kąpieli. Wtedy bowiem nasze pory są rozszerzone, a tym samym składniki odżywcze zawarte w maseczce mogą łatwiej wnikać w głąb naszej skóry. Zanim jednak nałożymy odpowiedni kosmetyk, musimy właściwie przygotować naszą cerę. Pierwszą czynnością powinno być zatem dokładne wykonanie demakijażu, który usunie nasz całodzienny makijaż oraz różne zanieczyszczenia. W przypadku skóry tłustej konieczne jest także zastosowanie żelu oczyszczającego do twarzy. Po usunięciu zanieczyszczeń z porów, należy także złuszczyć zrogowaciały naskórek. Dla cery wrażliwej i naczynkowej przydatne będą delikatne peelingi, a dla cery tłustej najlepiej wybierać preparaty ziarniste.

Zanim więc nałożymy maseczkę na twarz, musimy koniecznie oczyścić, złuszczyć oraz rozpulchnić naszą cerę. maseczkę natomiast rozprowadzamy na twarz, szyję oraz dekolt i zostawiamy ją na około 15-20 minut. Zmywamy maseczkę letnią wodą. Końcowym etapem jest już przywrócenie skórze naturalnego pH - wówczas przecieramy skórę tonikiem. Nakładanie maseczki powinno odbywać się co najmniej raz w tygodniu. Maseczka nawilżająca jest idealne dla cery suchej, która to potrzebuje ochronnego płaszcza hydrolipidowego osłaniającego twarz przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz zapobiegającego uciekaniu wilgoci. Maseczka musi więc odpowiednio nawilżyć oraz natłuścić skórę. Najlepsza w tym celu okaże się papka z awokado, które jest bogate w witaminy, a także w nienasycone kwasy tłuszczowe. Miąższ z awokado należy zmiksować, a następnie dodać do niego łyżeczkę oliwy z oliwek. do wykonania maseczki nawilżającej można także wykorzystać banana, którego trzeba rozgnieść widelcem, zmieszać z łyżeczką oliwy oraz łyżeczką jogurtu naturalnego.

© Copyright tylkopiekni.pl All Rights Reserved. -- Regulamian -- Polityka prywatności