Portal dla kobiet które lubią być piękne. Znajdziesz tu informacje o pielęgnajci cery i włosów oraz opisy zabiegów medycyne estetycznej. Zapraszmy

Zapraszamy również na


ekobieta.pl Portal dla kobiet odważnych, chcących brać życie w swoje ręce. Zapraszamy do poczytania


O nas

Strona przeznaczona dla pięknych i tych, którzy pięknymi chcą być.
Na stronie można przeczytać o tym jak pielęgnować skórę, włosy, paznokcie i usta. Wiele praktycznych porad które pozwolą Ci być piękną co dzień.
redakcja@tylkopiekni.pl

Dodatkowo opisujemy zabiegi medycyny estetycznej. Jak wyglądają nowoczesne zabiegi które pozwalają cofnąć czas :)

sukienki numoco i makadamia

Psycholog i Psychiatra Lublin


Regeneracja skóry w znacznym stopniu spowalnia się wraz z wiekiem. Dlatego też warto zadbać o to, aby proces ten wspomagać, dla poprawy jej wyglądu oraz kondycji. Każdej kobiecie zależy bowiem na tym, aby jej skóra wyglądała młodo i pięknie, aby była jędrna i pełna blasku. Dla odpowiedniej pielęgnacji skóry warto zadbać o odpowiednio dobrany i wykonany peeling np. peeling Cosmelan.

Peeling to nic innego, jak złuszczanie naskórka, za pomocą metody polegającej na usuwaniu wszelkich niedoskonałości znajdujących się na powierzchni skóry. Peeling w znacznym stopniu przyczynia się do przywrócenia skórze jej naturalnego, estetycznego wyglądu. Peeling wykonany na twarzy sprawia, że znów jest ona młoda i piękna. Dzięki odpowiednio wykonanemu peelingowi, skóra znajdująca się na twarzy jest bardzo dobrze przygotowana do wchłaniania wszelkich substancji aktywnych, które znajdują się w kremach aplikowanych przez nas w ramach codziennej pielęgnacji.

Regularny peeling przyczynia się do poprawy wyglądu oraz kondycji naszej skory, ale to nie wszystko. Warto bowiem podkreślić, że zapobiega on również trądzikowi, przyczynia się do odnowy skóry i pozwala na lepsze działanie wszelkich preparatów pielęgnacyjnych. W przypadku skóry tłustej, dobrze wykonany peeling przyczynia się do zmatowienia skóry, a także regulacji wydzielania sebum. Peeling zapobiega ponadto powstawaniu zaskórników oraz wszelkich wyprysków. Peeling to także świetne rozwiązanie dla skóry suchej. Pozwala on bowiem na usunięcie zrogowaciałego naskórka, a tym samym na lepsze wchłanianie wszelkich preparatów i kremów pielęgnujących.

Jak dobrać odpowiedni peeling? Powinno się go dobierać przede wszystkim do rodzaju naszej cery. I tak na przykład – peeling mechaniczny, a więc ścierający, drobnoziarnisty jest przeznaczony do cery normalnej, bądź mieszanej. Peeling taki zawiera niewielkie, ziarniste drobinki. Peeling enzymatyczny, znany również pod nazwą gommage jest przeznaczony dla cery suchej lub wrażliwej. Jego zadaniem jest przede wszystkim rozpuszczanie martwego naskórka. Peeling taki nie wymaga masowania, co jest niezbędne w przypadku peelingu mechanicznego. Ostatnim rodzajem peelingu jest tak zwany peel-off, który stosuje się w przypadku cery tłustej. Taki peeling jest nakładany na twarz w celu zastygnięcia. Po upływie kilkunastu minut jest on zdejmowany pod postacią płatów. Nie wymaga on masowania. Jeżeli zależy nam na wykonaniu odpowiednio dobranego dla naszej cery peelingu, warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów, jakie oferuje nam gabinet kosmetyczny kraków.

Na zabiegi peelingu Cosmelan zapraszamy do Instytutu Medycyne Estetycznej - MEDestetis

instytut medycyny estetycznej MEDestetis

© Copyright tylkopiekni.pl All Rights Reserved. -- Regulamian -- Polityka prywatności