Portal dla kobiet które lubią być piękne. Znajdziesz tu informacje o pielęgnajci cery i włosów oraz opisy zabiegów medycyne estetycznej. Zapraszmy

Zapraszamy również na


ekobieta.pl Portal dla kobiet odważnych, chcących brać życie w swoje ręce. Zapraszamy do poczytania


O nas

Strona przeznaczona dla pięknych i tych, którzy pięknymi chcą być.
Na stronie można przeczytać o tym jak pielęgnować skórę, włosy, paznokcie i usta. Wiele praktycznych porad które pozwolą Ci być piękną co dzień.
redakcja@tylkopiekni.pl

Dodatkowo opisujemy zabiegi medycyny estetycznej. Jak wyglądają nowoczesne zabiegi które pozwalają cofnąć czas :)

sukienki numoco i makadamia

Psycholog i Psychiatra Lublin


Przez można powiedzieć tysiąclecia kobiety walczyły z nadmiarem owłosienia. Pierwszym, i można tak powiedzieć że najbardziej znanym sposobem na taką walkę jest tak zwane woskowanie. Metoda ta była już znana w starożytności. Dzięki niej wiele kobiet mogło w tamtych czasach wyglądać powabnie i seksownie. Na czym owa technika polegała? Była bardzo prosta. Plaster przyklejało się do owłosionej skóry przy pomocy wosku. Następnie czekało się dłuższy czas, aż dany wosk zaschnie. Dzięki temu mógł on być przyklejony do skóry i wiązał włoski na jej powierzchni. Niestety przyszedł moment właściwej depilacji, która polegała na tym, że bardzo szybkim i gwałtownym ruchem odrywano ów plaster. Dzięki temu wyrywano wraz z nim często i całe włoski, wraz z cebulkami. Metoda ta, stosowana do dziś ma wiele konkurentek. Niemniej warto jednak odnotować to, że wciąż jest ona bardzo często wybierana wśród kobiet. Warto wymienić zalety i wady tejże metody. Po pierwsze jeśli chodzi o wady, to metoda ta jest bardzo bolesna. Wiadomo, że trzeba będzie odrywać włoski od ciała, co często przynosi silny ból.

Z pewnością też do wad można zaliczyć to, że włoski te często wyrywane powodują zaczerwienienie skóry. Do zalet takiej metody należy wiele aspektów. Po pierwsze depilacja woskiem pozwala na to, że możemy ją wykonywać w domu. Jest to technika bardzo prosta, także nie musimy się martwić o jakieś powikłania, ani też o to, że sobie nie poradzimy. Depilacja woskiem pod względem zalet charakteryzuje się też tym, że owe zaczerwienienia dosyć szybko znikają, a efekt gładkiej skóry jest długo osiągalny. Można powiedzieć, że takowa metoda jest skuteczna na jakieś 4 tygodnie. Po niech niestety trzeba wspomniany i bolesny zabieg powtórzyć, bo inaczej wszystko wróci do normy. Depilacja woskiem jest metodą dla osób, które są samodzielne i wytrzymałe. Nie jest ona zbyt wygodna, ale efekty które pozostawia są wręcz powalające. Dlatego z pewnością warto tą metodę stosować nawet pomimo tego, że pochodzi ona z zamierzchłych i starożytnych czasów.

© Copyright tylkopiekni.pl All Rights Reserved. -- Regulamian -- Polityka prywatności