Portal dla kobiet które lubią być piękne. Znajdziesz tu informacje o pielęgnajci cery i włosów oraz opisy zabiegów medycyne estetycznej. Zapraszmy

Zapraszamy również na


ekobieta.pl Portal dla kobiet odważnych, chcących brać życie w swoje ręce. Zapraszamy do poczytania


O nas

Strona przeznaczona dla pięknych i tych, którzy pięknymi chcą być.
Na stronie można przeczytać o tym jak pielęgnować skórę, włosy, paznokcie i usta. Wiele praktycznych porad które pozwolą Ci być piękną co dzień.
redakcja@tylkopiekni.pl

Dodatkowo opisujemy zabiegi medycyny estetycznej. Jak wyglądają nowoczesne zabiegi które pozwalają cofnąć czas :)

sukienki numoco i makadamia

Psycholog i Psychiatra Lublin


Demakijaż to czynność, która powinna być dokonywana każdorazowo przed snem. Demakijaż musi być też niezwykle starannie wykonany. Zadaniem dobrego demakijażu jest dokładne zmycie kosmetyków z naszej twarzy, szyi oraz dekoltu, a więc: podkładu, cieni do powiek, tuszu, szminki, różu i wszelkich zanieczyszczeń, które osadziły się w ciągu całego dnia: pył, bakterie oraz sebum. W przypadku właściwego demakijażu niezwykle ważna jest kolejność.

W pierwszej kolejności powinien być wykonany demakijaż okolicy oczu. Sięgamy więc po odpowiedni kosmetyk - wybrany idealnie do typu naszej cery. w przypadku, jeśli używamy tuszu do rzęs, który jest wodoodporny, warto zastosować preparat dwufazowy, który trzeba wstrząsnąć jeszcze przed użyciem. Po zmyciu okolic oczu, należy przystąpić już do zmywania makijażu twarzy, a więc podkładu, pudru oraz różu. w tym wypadku sięgamy po specjalne mleczko do twarzy. Możemy nałożyć je na wacik kosmetyczny i przecierać nim delikatnie naszą twarz lub rozprowadzić go palcami na skórze, odczekać chwilę i usunąć wacikami, bądź spłukać wodą. W przypadku osób, które posiadają skórę tłustą, należy koniecznie pamiętać o zastosowaniu żelu oczyszczającego do twarzy. Łączymy żel z wodą, nakładamy na twarz, delikatnie masujemy, a następnie spłukujemy. Zamiast żelu można użyć także specjalnej pianki do twarzy. Na sam koniec należy użyć jeszcze toniku, który przywraca skórze naturalne pH. Niekiedy same kosmetyki nie wystarczają i trzeba zainwestować także w przydatne gadżety, jak szczoteczki i gąbeczki do twarzy, muślinowe ściereczki i tym podobne.

© Copyright tylkopiekni.pl All Rights Reserved. -- Regulamian -- Polityka prywatności