Portal dla kobiet które lubią być piękne. Znajdziesz tu informacje o pielęgnajci cery i włosów oraz opisy zabiegów medycyne estetycznej. Zapraszmy

Zapraszamy również na


ekobieta.pl Portal dla kobiet odważnych, chcących brać życie w swoje ręce. Zapraszamy do poczytania


O nas

Strona przeznaczona dla pięknych i tych, którzy pięknymi chcą być.
Na stronie można przeczytać o tym jak pielęgnować skórę, włosy, paznokcie i usta. Wiele praktycznych porad które pozwolą Ci być piękną co dzień.
redakcja@tylkopiekni.pl

Dodatkowo opisujemy zabiegi medycyny estetycznej. Jak wyglądają nowoczesne zabiegi które pozwalają cofnąć czas :)

sukienki numoco i makadamia

Psycholog i Psychiatra Lublin


Pielęgnacja cery tłustej nie należy niestety do rzeczy łatwych. Podstawową czynnością w takiej pielęgnacji jest przede wszystkim zapobieganie przetłuszczaniu się cery, ale to nie wszystko. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że również w przypadku takiej cery niezwykle ważne jest jej odpowiednie nawilżanie. Głównym problemem skóry tłustej jest błyszcząca warstwa znajdująca się na jej podłożu, a także zmiany trądzikowe, które wyglądają bardzo nieestetycznie. Cera tłusta jest bardzo częstym problemem kobiet, znajdujących się w okresie przekwitania. Do przetłuszczania się skóry dochodzi przede wszystkim w wyniku nadmiernej aktywności gruczołów łojowych.

Wiele kobiet w okresie przekwitania narzeka na zbyt przetłuszczającą się skórę twarzy. W ich organizmie wzrasta wówczas poziom androgenów, które w naturalnych warunkach produkowane są w niewielkich ilościach u kobiet. Androgeny prowadzą do zwiększonej pracy gruczołów łojowych, co skutkuje nadmiernym przetłuszczaniem się skóry. Cera tłusta stanowi wówczas niezwykle istotny problem. Charakteryzuje się ona zazwyczaj ziemistym kolorem i nadmiernym błyszczeniem. Na policzkach, skroniach i brodzie pojawiają się wówczas nieestetyczne zaskórniki.

Największe przetłuszczanie się cery tłustej zachodzi na tak zwanych obszarach łojotokowych, a więc na czole, brodzie, nosie i środkowej części twarzy. Wiele kobiet, podczas codziennej pielęgnacji cery tłustej, popełnia podstawowy błąd, jakim jest stosowanie niezwykle intensywnych preparatów odtłuszczających. Kosmetyki te bardzo często prowadzą do nadmiernego wysuszania skóry. Nie powinno się stosować preparatów, zawierających w swoim składzie dużą ilość alkoholu, bądź spirytusu salicylowego. Do mycia skóry powinno się używać preparatów posiadających odczyn delikatnie kwaśny, bądź neutralny. W tym celu warto wybierać raczej mydła syntetyczne lub mydła, zawierające w swoim składzie substancje roślinne i wykazujące działanie przeciwtrądzikowe.

Jeżeli decydujemy się na wybór żeli do mycia twarzy, warto postawić na takie, które zawierają w swoim składzie substancje ściągające oraz regulujące łojotok. Do takich substancji zalicza się przede wszystkim cytrynę oraz szałwię. Do codziennej pielęgnacji skóry tłustej warto wybierać również kremy zawierające składniki mineralne, a więc skrobię, talk, czy kaolin. Jeżeli zależy nam na profesjonalnych zabiegach i specjalnych maseczkach na twarz dla cery tłustej, warto postawić na usługi, oferowane przez gabinet kosmetyczny kraków.

© Copyright tylkopiekni.pl All Rights Reserved. -- Regulamian -- Polityka prywatności