Portal dla kobiet które lubią być piękne. Znajdziesz tu informacje o pielęgnajci cery i włosów oraz opisy zabiegów medycyne estetycznej. Zapraszmy

Zapraszamy również na


ekobieta.pl Portal dla kobiet odważnych, chcących brać życie w swoje ręce. Zapraszamy do poczytania


O nas

Strona przeznaczona dla pięknych i tych, którzy pięknymi chcą być.
Na stronie można przeczytać o tym jak pielęgnować skórę, włosy, paznokcie i usta. Wiele praktycznych porad które pozwolą Ci być piękną co dzień.
redakcja@tylkopiekni.pl

Dodatkowo opisujemy zabiegi medycyny estetycznej. Jak wyglądają nowoczesne zabiegi które pozwalają cofnąć czas :)

sukienki numoco i makadamia

Psycholog i Psychiatra Lublin


Retinoidy to grupa obejmująca witaminę A (retinol) oraz jej naturalne i syntetyczne odpowiedniki. Występujący naturalnie w ludzkiej skórze retinol pobudza wzrost komórek nabłonka. Dermatologia wykorzystuje retinoidy w leczeniu wielu schorzeń. Retinoidy mają silne działanie przeciwtrądzikowe gdyż blokują rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych. Udowodniono również skuteczne działanie w leczeniu łuszczycy, rogowacenia słonecznego, brodawek, tocznia rumieniowatego a nawet niektórych postaci raka skóry.

W dermatologii i kosmetologii retinol jest wykorzystywany, jako skuteczny sposób poprawy kondycji skóry, którego efekty stosowania są widoczne po około miesiącu stosowania. Pierwsze widoczne skutki działania to zwężające się pory skórne oraz poprawa koloru skóry. Następnie wzrasta liczba niewielkich naczyń krwionośnych, dzięki czemu następuje poprawa w odżywianiu skóry. Wynikiem tego jest przyspieszenie procesów regeneracji skóry oraz zwiększenie stopnia elastyczności i gładkości. W dermatologii wykorzystuje się połączenia retinolu z innymi substancjami, które wzmacniają jego działanie. W czasie stosowania kuracji powszechnie zaleca się stosowanie stopniowego dochodzenia do właściwej dawki gdyż możliwe są podrażnienia skóry spowodowane stosowaniem retinoidów.

Niestety leki z grupy retinoidów wykazują również stosunkowo silne działania niepożądane spowodowane przekroczeniem zalecanej dawki. W czasie stosowania u kobiet konieczne jest również stałe stosowanie środków antykoncepcyjnych gdyż retinoidy mogą wpływać negatywnie na rozwój płodu.

© Copyright tylkopiekni.pl All Rights Reserved. -- Regulamian -- Polityka prywatności